Θησέας Νέας Μάκρης 4 – Θύελλα Ραφήνας 2

Η Κ18 του Θησέα επικράτησε της Θύελλας Ραφήνας με σκορ 4-2 , η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και στο 20′ λεπτό άνοιξε το σκορ με ωραίο συνδυασμό και σκόρερ τον Καπάι Ν. Στο 27 πάλι μετά από έναν εκπληκτικό συνδυασμό και ωραίο ψύχραιμο τελείωμα του Τηγανιτάκη Β. Η επίθεσή μας εκείνο το χρονικό διάστημα πέταγε φωτιές με αποτέλεσμα να τριπλασιάσει τα τέρματά της με τον Τσέλιο Μ. Όμως στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου μετά από αδράνεια της άμυνας μας βρέθηκε σε καλή θέση ο επιθετικός της Θύελλας και με πολύ ωραίο πλασέ σκόραρε για την ομάδα του. Στο 2ο ημίχρονο ο Θησέας μπήκε και πάλι πολύ δυνατά σκόραρε με τον Καπάι Ν. και πάλι ενώ έχασε πολλές κλασικές ευκαιρίες και για άλλα τέρματα. Μετά το 65 όμως ήρθε χαλάρωση η Θύέλλα μείωσε και η εικόνα μας δεν ήταν όπως πρίν.

Σύνθεση : Μουσκάι Ε (C) ( Τσέλιος Κ), Μεγαγιάννης Β (Γιακουμής Π), Τσουσλάρι Α (Κατσορίδας Χ), Μαγγίνας Α, Μπέλμπας Ν, Θεοδωρακόπουλος Θ , Τρίμης Γ (Ανδριάς Χ), Τσέλιος Μ, Καπάι Ν (Κάκκαρης Σ), Τηγανιτάκης Β (Μέτσε Ε), Κατσανός Θ (Κόλα Α.)